Восени ринок праці в Україні активізувався. Найбільше вакансій у жовтні було в Київському регіоні, на Львівщині, в Івано-Франківській області, в Одеській та Дніпропетровській областях.

Але активність ринку праці вже наприкінці жовтня знизилася на 10-15%. Основні чинники, що посприяли цій ситуації – ракетні удари та перебої електроенергіі. Ринок праці не обвалився і навіть є гарна новина – в деяких регіонах зросли заробітні плати. Зростання вакансій в серпні складає 20%, у вересні 16%, у жовтні 0,3%.

Категорії-лідери, що пропонують найбільше вакансій:

  • Сфера обслуговування;
  • Робочі спеціальності, виробництво;
  • Продажі. Закупівлі. Роздрібна торгівля;
  • Туризм. Готельно-ресторанний бізнес.

За даними досліджень збільшується кількість людей, що бажають працювати дистанційно. Також, за аналітичними даними медіана зарплат у жовтні складає 15 000 грн. Тобто вона не змінилася порівняно з попередніми місяцями.

Пільги для безробітних під час війни

З 21 квітня всі питання, що відносяться до отримання статусу безробітного і призначення допомоги по безробіттю, регулює спеціальний закон. Особлива спрощена процедура для отримання статуса безробітного  надана внутрішньо переміщеним особам (ВПО), що не мають документів. А також цим законом регулюються питання надання статусу безробітного для ВПО, навіть якщо у них не розірвані попередні трудові відносини.

Коливання кадрового ринку

Якщо за даними аналітиків на кінець квітня кількість вакансій знизилася на 20%, то вже в червні відбувається приріст вакансій на ринку праці на 20% порівняно з попереднім місяцем. Липень показав приріст вакансій ще на 14%. Що цікаво, лідерами серед відкритих вакансій серпня стали вакансії менеджера з продажу та спеціалістів сфери рітейлу.

І вже в кінці червня, як відмічають аналітики, 40% українців повернулись до своїх робочих обов’язків.

За аналітичними даними, на початок жовтня більше третини українців втратили роботу. Порівно з 2021 роком рівень зайнятості впав на 15,5%, а це 2,4 млн робочих місць. Офіційна статистика повідомляє, що на початок жовтня Україна має 260 тис. безробітних. На одну вакансію претендує 8 безробітних.

Безробітних українців планують залучити до «армії відновлення». Розмір винагороди за цю роботу буде дорівнювати розміру мінімальної зарплати – 6700 грн.