Дуже часто ми переймаємо закордонний досвід. Це стосується всіх сфер нашого життя і робить його простішим. Щоб поліпшити процес працевлаштування, теж дещо запозичили в іноземних компаній. А саме – підписання «Пропозиції щодо працевлаштування» між кандидатом і роботодавцем.

Що ж таке «Пропозиція щодо працевлаштування»? Це так зване письмове підтвердження намірів роботодавця прийняти кандидата на роботу на умовах, які узгоджуються кандидатом і роботодавцем ще на співбесіді.

Звісно, кожен роботодавець/рекрутер мав досвід із «диво»-кандидатами, які в останній момент міняли своє рішення. Або, ще цікавіше, коли умови, які було узгоджено в усній формі, під час наступної зустрічі звучали по-іншому. І дійти згоди тоді стає вкрай важко, адже дуже часто люди чують те, що їм хочеться чути. Тому письмова згода буде дуже доречною і в майбутньому допоможе вирішити всі суперечливі моменти.

Моральний аспект підписання «Пропозиції…» впливає як на українських роботодавців, так і на майбутніх працівників. І дає можливість роботодавцю закрити вакансію і не витрачати час на подальші пошуки, а кандидату –  почати процедуру звільнення і не шукати альтернативу.

«Пропозиція щодо працевлаштування» може містити такі пункти:

 1. Вітання кандидата, що підтверджує проходження відбору.
 2. Назва посади, відділу та організації.
 3. Дані керівника.
 4. Детальний опис посади: функціонал, зони відповідальності, KPI.
 5. Умови роботи. Цьому пункту приділяється особлива увага, бо всі моменти мають бути зрозумілими і не викликати додаткових запитань, а якщо і викликають, то їх теж потрібно узгоджувати.
 6. Адреса робочого місця.
 7. Розмір заробітної плати, бонуси, премії тощо. Також варто враховувати валюту, в якій заробітна плата буде виплачуватись. Якщо це грейдова система оплати праці, то це теж узгоджується.
 8. Умови проходження випробувального терміну.
 9. Мотивація, відпочинок, тренінги та інші «смаколики» для працівників.
 10. Програми лояльності та підвищення ефективності роботи.
 11. Кінцева дата, коли потрібно дати відповідь, та дата виходу на роботу на випробувальний термін.
 12. Перелік документів, що потрібні для працевлаштування.
 13. Конфіденційність.
 14. Підпис та згода кандидата.

Чи має юридичну силу документ «Пропозиція щодо працевлаштування»?

«Пропозиція щодо працевлаштування» є письмовим підтвердженням домовленостей, у ній вказується інформація, яка зможе допомогти у випадках, коли якійсь зі сторін потрібно буде захистити свої права. Докази судом оцінюються у їх сукупності. Залежно від справи суд буде вирішувати, приймати цей документ як доказ чи ні. Але в будь-якому разі, якщо кандидату пропонується підписати такий документ, відмовлятися не варто, особливо, якщо передбачається оформлення не за трудовим договором.

У Трудовому кодексі немає обов’язкової вимоги підписувати цей документ. Але для того, щоб покращити HR-процеси, ми радимо роботодавцям підписувати «Пропозицію щодо працевлаштування» з усіма «білими комірцями».