dyst Roboty

Поступово люди звикають до нових умов. Так, у зв'язку з коронавірусом відбулося дуже багато змін у різних сферах життя населення. Звісно, що водночас не може настати повна ізоляція, і найважливіші галузі мають функціонувати. Що стосується державних організацій, то більшість перейшли на дистанційний режим роботи. Взагалі, дистанційна робота давно вже не є чимось недосяжним і новим. Адже багато організацій працюють в цьому напрямку і запевняють, що цей крок у майбутнє є досить важливим. Тож такий перехід став передбачуваним, і зараз постає питання, як працювати після завершення карантину.

Звісно, все прийде до норми та потрібно буде відновлювати робочий процес. Тому налагодженням графіку роботи й оптимізацією робочого процесу займаються вже зараз. Так, прем’єр-міністр оприлюднив стратегію виходу України з карантину. Поки що це лише напрацювання, але обіцяють, що «до початку травня Україна піде на роботу». У зв’язку з цим потрібно буде вирішити низку проблем, а саме – надання робочих місць, допомога малому та середньому бізнесу, зняття обмежень у роботі громадського транспорту та прийняття рішення щодо умов роботи.

Було проведено низку опитувань для того, щоб з’ясувати, як роботодавці ставляться до дистанційної роботи. Згідно з результатами, більшість прагне повернутися до звичайного офісного режиму. Це обумовлено технічними складнощами, проблематичністю контролювати робочий процес та зниженням продуктивності працівників. Позитивним моментом дистанційної роботи визнали фінансову складову. Економію відзначили до 20% опитаних.

У зв’язку з ситуацією потрібно приймати швидкі та продуктивні рішення. До впровадження дистанційної роботи можна ставитися по-різному.  Деякі організації давно хотіли спробувати цей напрям, і карантин посприяв швидкій реалізації. Інші – вперше випробували такий спосіб роботи. А решті пощастило найменше: карантин призвів до фінансової діри в таких сферах, як готельно-ресторанний бізнес, туризм, розважально-культурні заклади, б'юті-сервіс та ін. Звичайно, працювати дистанційно в таких галузях неможливо.

Як висновок, можна сказати вже таку знайому фразу: «Що нас не вбиває, робить сильнішими», тому загальними зусиллями ми збережемо здоров’я, подолаємо кризу та знайдемо нові і несподівані шляхи розв’язання будь-яких проблем.